Рецепти
Руски колач со афион Ана Ристеска

Одличен десерт за сите љубители на слатки со афион

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Брашно(250 Грама)

Жолчка од јајце(1 )

Јајце(1 )

Квасец во прав(1 Пакување)

Јогурт(150 Милилитри)

Шеќер(10 Супени лажици)

Путер(1 Супена лажица)

Масло(3 Супени лажици)

Афион(200 Грама)

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 90 минути

  1. Во сад за месење ги ставаме брашното, еден сув квасец, 4 лажици шеќер и сето тоа го промешуваме. Додаваме јајце, јогурт, масло и путер, па замесуваме тесто.
  2. Тестото го покриваме со крпа и го оставаме половина час на топло. Потоа го размесуваме и пак го чекаме уште половина час.
  3. Фил: афионот се вари во мала количина вода до испарување. Потоа додаваме 6 лажици шеќер и убаво мешаме.
  4. Од стасаното тесто правиме тенок слој и одозгора рамномерно го редиме филот од афион.
  5. Тестото го виткаме во ролат, ги сечкаме краевите и ги спојуваме.
  6. Ролатот го ставаме во пекарска хартија и внимателно го сечеме со нож на парчиња од еден сантиметар, но не до крај за да не направиме ливчиња.
  7. Формирање: едно ливче вртиме навнатре, а двете следни нанадвор, вртејќи ги така сите до крај.
  8. Претходно исечканите краеви ги спојуваме и ги вклопуваме во центарот на колачот.
  9. Колачот го премачкуваме со жолчка и го печеме 20-25 минути на 200 степени.
Пуслици со ореви
Дроб во кошулица
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Динстани јунешки ребра
Динстано месо со печурки
Лут зелник
Лазањи со болоњезе сос
Овошна векна
Тарт со вишни
Интегрален колач од јаболки
Кростата од бадеми со мармалад
Потпечена зелка со наут
Тарт со праз
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Пита со кисела зелка
Чоколадни кроасани
Посна пита со праз
Домашна пита со зелка (посно)
Филе Велингтон
Ленени погачици
Печен ослиќ со брокула
Селско месо со чадено свинско
Свинско со праз
Лимон-колач
Руски колач со афион
Туткана гибаница
Крем чорба од зеленчук
Пикантно свинско
Пита масленица
Куглов погача со сирење

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: