Рецепти
Смути со праски Ана Ѓорова

Смути со праски и млеко за одличен почеток на денот

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Праска(2 )

Млеко(150 Милилитри)

Шеќер(1 Супена лажица)

Коцки мраз

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 10 минути

  1. Праските излупете ги, извадете им ја семката и исечете ги на коцки.
  2. Ставете ги во блендер заедно со другите состојки (ладни од фрижидер).
  3. Добро изблендирајте додека добиете хомогена смеса и послужете го смутито со коцки мраз.
Боранија со чедена сланина и компири
Колач од тиква
Фетучини со песто сос
Полнето свинско филе
Пита од лиснато тесто
Полнети мисиркини гради
Свински кременадли со сос од шампињони
Полнет леб
Торта со суво овошје и костени
Торта со чоколадо и мармалад
Торта со вишни
Абисински колач
Школки во вински сос
Пилешки крилца во сос од пиперки
Пилешки копани со сос од бело вино
Смути со смокви
Суви смокви
Мини палачинки со крем
Карамелизирани смокви
Полнети шампињони
Солена пита со шампињони
Компири во кремаст сос
Векна од портокал
Торта со јагоди и крем од ванила
Салата од зелка и целер
Чорба од лигњи
Печени ќофтиња од туна
Ќофтиња од мисиркино месо и тиквички
Омлет со спанаќ и шунка
Тост со јајца и песто сос

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: