Рецепти
Зебра торта (посно) Ана Ѓорова

Декоративен десерт – одличен за вашата посна трпеза

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Шеќер(400 Грама)

Вода(топла 450 милилитри )

Масло(400 Милилитри)

Брашно(450 Грама)

Прашок за печиво(1 )

Какао(2 Супени лажици)

Мелени ореви(100 Грама)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 35 минути

  1. Во сад за матење ставете ги брашното, шеќерот и печивото и мешајте со лажица.
  2. Додајте ги водата и маслото и измешајте добро за да смесата се соедини.
  3. Поделете ја смесата на два дела: во едниот дел додајте го какаото, а во другиот дел мелените ореви и измешајте со лажица.
  4. Тркалезна тава за печење бр.26 намастете ја со масло и набрашнете ја.
  5. Во неа наизменично ставајте по 1 лажица од двете смеси.

zebra kolac

6. Печете ја тортата во загреана рерна на 200 минути околу 20 минути.

Топчиња од палента
Пилешко во павлака
Потпечен карфиол
Колач со рогач
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет
Тестенини со сос од туна
Лепчиња со лук и магдонос
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Здраво чоколадно лепче
Благи кифлички со вино
Ѓевречиња од мелено месо
Ленени погачици
Зелка на грчки начин
Топчиња од зеленчук
Чоколадни брауни од тиква
Печен ослиќ со брокула
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Салата со праз и сирење
Рум касато
Ролат со цимет и суво грозје
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Чоколадни бомбици со авокадо
Резанки од палачинки
Торта со цели печени јаболки
Пилешко со брокули и соја сос
Пица од карфиол
Утринска каша од овес и чиа
Брза пита од тиква

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: