Рецепти
Браунис со банани Ана Ѓорова

Вистинско чоколадно, протеинско уживање со само 3 состојки, без брашно и шеќери

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Зрела банана(3 )

Путер од кикирики-органски(1/2 Чаша)

Какао(1/4 чаша + 2 лажици )

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 30 минути

  1. Загрејте ја рерната на 180°C.
  2. Путерот од кикирики растопете го на пареа.
  3. Во друг сад добро испасирајте ги зрелите банани со какаото да добиете хомогена смеса.
  4. Соединете ги смесите (може да додадете и лажичка протеин во прав).
  5. Претурете ја смесата во огноотпорен сад обложен со хартија за печење и печете околу 20-тина минути.
  6. Најдобро е колачот да се служи целосно оладен, може да се чува во фрижидер.
Локум бомбици
Овесни барови со смокви
Мешана тава со месо и печурки
Десерт кус-кус
Пита од лиснато тесто
Абисински колач
Ориз салата со павлака
Кокосови бомбици со портокал
Холандска пита
Мостарска алва
Малбо колач
Лешник карамел бомбици
Суви смокви
Карамелизирани смокви
Браунис со банани
Колачиња со ѓумбир и чоколадо
Панцероти од чоколадо
Полнети турски погачици
Пита со јунешко и пилешко месо
Пита со црвен кромид
Ролат од блитва
Крем супа со аспарагус
Сладоледи со манго и зелен лимон
Салата од буковки и павлака
Компир салата со сенф
Пита со кисела зелка и месо
Пиле во сос од печурки
Лиснато тесто во сос од печурки
Полжави со магдонос и лук
Француска пита со кромид

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: