Рецепти
Земички со лук Ана Ристеска

Домашни земички кои се каде каде подобри од купечките

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Брашно(1 Килограм)

Шеќер(1 Кафена лажица)

Квасец(2 Коцки )

Сув босилек(1 Кафена лажица)

Вода(млака 700 Милилитри)

Лук(5 Чешниња)

Суво оригано(4 Кафени лажици)

Маслиново масло(50 Милилитри)

Маргарин(150 Грама)

Ким(1 Супена лажица)

Сол

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 50 минути

  1. Во длабок сад ги ставаме квасецот, шеќерот и 150 мл вода. Мешаме со лажица додека квасецоѕ не се растопи. Го додаваме маслиновото масло и промешуваме.
  2. Босилокот и ориганото ги додаваме во длабокиот сад со брашното и промешуваме.
  3. Со алатка ги гмечиме чешнињата лук и ги додаваме во садот. Посолуваме и го додаваме размешаниот квасец. Потоа постепено ја налеваме преостанатата вода и непрекинато мешаме со лажица.
  4. Продолжуваме да го месиме тестото со рака. Го покриваме садот со кујнска крпа и оставаме тестото да стасува 30 минути.
  5. Тавата ја ставаме во рерна, печеме 20 минути на 200 степени и ја вадиме од рерна.
Тава со свинско месо и печурки
Крем салата со колбаси
Пинџур со суви везени пиперки
Малиџано салата
Тестенини со сос од туна
Лепчиња со лук и магдонос
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин
Топчиња од зеленчук
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Свинско со праз
Пилешко со брокули и соја сос
Печени компири со говедско месо
Мариниран ослиќ (посно)
Топло чоколадо со црвено вино
Корнфлекс пита
Праз во рерна со козјо сирење
Чоколадни палачинки
Похувани буковки
Пилешка мусака со сос од рузмарин
Крем чорба од зеленчук
Пикантно свинско
Свинско со пиво и со рузмарин
Домашни равиоли со сирење
Салата со урда и праз
Свинско со свежи буковки
Риба полнета со праз (посно)
Свински гулаш со наут

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: