Рецепти
Летен ѓувеч Ана Ѓорова

Гурмански летен ручек

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Домат(1 шолјичка пасиран )

Ориз(1 шолјичка )

Зеленчук за ѓувеч(1 Пакување)

Кромид(2 Главици)

Мешано мелено месо(300 Грама)

Компир(1/2 Килограм)

Сол

Бибер

Италијански зачин (мешан зачин)

Масло

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 3 часа

  1. Една главица кромид ситно се сечка и се пржи во масло.
  2. Се додаваат меленото месо, малку сув зачин, бибер и кратко се пржи.
  3. Огноотпорниот сад се попрскува со масло и во него се редат резанки сечкан кромид.
  4. Врз нив се истура половина ќесичка мешан зеленчук за ѓувеч, малку ориз и се додава втората половина од зеленчукот. Се посолува.
  5. Одозгора се распоредува меленото месо и се редат крукчиња компир. Се прелива со пасиран домат и се попрскува со масло.
  6. Се поклопува и се пече на силен оган половина час, а потоа уште 1,5 час на 150°C.
Топчиња од палента
Пилешко во павлака
Потпечен карфиол
Колач со рогач
Чај со јаболко
Лате со јаболко и цимет
Тестенини со сос од туна
Лепчиња со лук и магдонос
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Здраво чоколадно лепче
Благи кифлички со вино
Ѓевречиња од мелено месо
Ленени погачици
Зелка на грчки начин
Топчиња од зеленчук
Чоколадни брауни од тиква
Печен ослиќ со брокула
Палачинки од сладок компир
Пудинг од брусница и портокал
Салата со праз и сирење
Рум касато
Ролат со цимет и суво грозје
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Чоколадни бомбици со авокадо
Резанки од палачинки
Торта со цели печени јаболки
Пилешко со брокули и соја сос
Пица од карфиол
Утринска каша од овес и чиа
Брза пита од тиква

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: