Рецепти
Највкусни крофни Ана Ристеска

Превкусни! На една нема да можете да останете

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Јајце(3 )

Брашно(1 Килограм)

Квасец(1 )

Млеко(300 Милилитри)

Масло(200 Милилитри)

Шеќер(120 Грама)

Рум(2 Супени лажици)

Рендана кора од лимон

Црно чоколадо(100 Грама)

Бело чоколадо(100 Грама)

Чоколадни трошки

ПОДГОТОВКА

Овој рецепт се подготвува за помалку од 140 минути

  1. Во чинија, се рони квасецот, се додава лажица шеќер и 50 мл млеко, па се остава на топло да нарасне.
  2. Јајцата, млекото, маслото, шеќерот и румот се матат во сад, во хомогена смеса.
  3. Во друг сад, брашното се меша со кората од лимон. Се соединуваат сите состојки во поголем сад и се замесува мазно тесто.
  4. Тестото се покрива во крпа и се осатва на топло да нарасне 1 час. Кога е готово, се расукува до дебелина од 1,5-2 см. Со чаша се вадат крофнички од тестото.
  5. Крофничките се редат во плех обложен со хартија за печење, па плехот се става во рерна на 50 степени за да нараснат. По 15 минути, ја зголемуваме температурата на 180 степени и ги печеме крофните 18-20 минути.
  6. Изладените крофни се украсуваат со смеса од растопените чоколади (на пареа) со малку масло. Ги потопуваме во чоколадната смеса и ги посипуваме со ронки по желба. Кога чоколадото ќе се стегне, готови се за јадење.
Крофни
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Тартуфи со суви сливи
Бели топчиња
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Експрес-пилешко со зеленчук
Тава со брокула и прокељ
Колачиња зелени елки
Суви колачи со лешници
Торта фантазија
Интегрален ориз со пилешко и со шампињони
Салата со макарони, сланина и зеленчук
Чај со брусница и зачини
Филе Велингтон
Потпечен карфиол
Лате со јаболко и цимет
Ѓевречиња од мелено месо
Печен ослиќ со брокула
Торта со цели печени јаболки
Печени компири со говедско месо
Кекси со лешници
Топло чоколадо со црвено вино
Највкусни крофни
Лимон-колач
Бели пралини
Пикантно свинско
Свински гулаш со наут
Кинеска салата
Мини переци
Бротчиња со мелено месо

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: