Рецепти
Пита со црвен кромид Ана Ѓорова

Лесна и вкусна пита за предјадење или вечера. На здравје!

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Брашно(200 Грама)

Квасец(10 Грама)

Црвен кромид(300 Грама)

Чедар сирење(или кашкавал 200 грама )

Маслиново масло(1 Супена лажица)

Сол

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 90 минути

  1. Растопете ја коцката квасец со малку млака вода.
  2. Во сад ставете го брашното, додајте сол, квасецот и убаво замесете ја смесата додавајќи вода по потреба за да замесите меко тесто.
  3. Тестото ставете го на топло место, покријте го со крпа и оставете го да стасува околу 1 час.
  4. Во меѓувреме излупете го кромидот, исечкајте го на парчиња и пржете го малку во тава колку да омекне.
  5. Кога ќе стаса тестото, растегнете го во намастена тава, одозгора изрендајте го чедар сирењето (или кашкавал) и распоредете го кромидот.
  6. Печете ја питата во претходно загреана рерна на 200 степени околу 20-30 минути.
Солен колач праз и сирење
Домашен крем од кикирики
Паштета од хељда
Пита со маслинки и печурки
Ориз со печурки
Колач со млеко од соја
Намаз од рукола
Прелив од боровинки
Чорба од домати и печени пиперки (посно)
Пире од карфиол
Намаз од печурки и лук
Пикантна крем супа со ѓумбир
Намаз од печени пиперки и ореви
Крофнички од тиква
Пудинг од тиква
Салата од леќа и пченица
Лепчиња со тиква (посно)
Вегетаријански лазањи
Крем супа од тиква и компир
Печени фалафел ќофтиња со сос
Десерт кус-кус
Печурки во крцкаво тесто
Полнети печурки со лук и магдонос
Домати со пармезан во рерна
Потпечена блитва со сирење
Мафини со морков и ореви
Намаз од кромид
Намаз од пире и ореви
Стапчиња со сирење и кашкавал
Пикантни шпагети со модар патлиџан

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: