Рецепти
Суви смокви Ана Ѓорова

Послужете ги со јатки или со топено чоколадо

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Смоква(1 Килограм)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 3 часа (или 3 дена)

Смокви на сонце:

  1. Пред да почнете со правење на суви смокви, важно е да ја определите зрелоста. Изберете не многу тврди смокви, но и не премногу зрели и меки.
  2. За да направите сушени смокви на природен начин, ќе ви треба нож, решетка за скара (или голем плех покриен со хартија за печење) и долга газа.
  3. Смоквите измијте ги добро и исечете ги на половина, оставајќи ги споени на површината.
  4. Наредете ги врз решетката со отворот свртен нагоре.
  5. Прекријте ги со голема газа за да ги заштитите смоквите од инсекти.
  6. Изложете ги на сонце 3 дена, сетете се да ги превртувате секои 4 часа. Преку ноќ, покријте ги за да не впиваат од влажноста.
  7. Смоквите се готови кога ќе изгледаат збрчкани во кората и кога ќе притиснете со прст нема да испуштаат течност.

Смокви во рерна:

  1. За да направите сушени смокви во рерна, потребен ви е плех, хартија за печење и нож: започнете со миење и сечење на смоквите на половина со тоа што ќе ги оставите споени на површината.
  2. Наредете ги во плехот врз хартијата за печење и печете ги на тивко во полуотворена рерна околу 3 часа.
  3. Прверувајте ги смоквите одвреме-навреме да не се изгорат, можеби е потребно помалку време да се исушат.
Лепчиња со лук и магдонос
Чоколадни бомбици со авокадо
Здрав џем од ѓумбир
Шеќерни јаболки
Кекси со лешници
Сос од грав и лук
Сир тостерки
Мини переци
Чоколадни бомбици со суво овошје и јатки
Цимет ролнички со бадеми
Овесни колачиња со цимет и мед
Крекери со сирење и ким
Овесни бомбици со јатки
Домашен крем од кикирики
Паштета од хељда
Бајадера од урми и кикирики
Кралска паштета
Прелив од боровинки
Непечени чоколадни коцки со суво овошје
Пире од карфиол
Бомбици со индиски ореви
Тахини (сос од сусам)
Намаз од сладок компир и куркума
Намаз од печурки и лук
Намаз од печени пиперки и ореви
Намаз од туна и сусам
Меки чоколадни бомбици
Путер од кокос
Солени колачиња со сончоглед и сусам
Овесни барови со смокви

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: