Рецепти
Тава со полнети шампињони Ана Ѓорова

Специјалитет од шампињони со пилешко месо и ориз што ќе ви станат омилени

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Свежи шампињони(12 поголеми )

Пилешки гради(400 Грама)

Ориз(150 Грама)

Кисела павлака(200 Милилитри)

Ајвар(2 Супени лажици)

Сол

Бибер

Рендан пармезан(50 Грама)

Масло

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 60 минути

  1. Пилешките гради исечкајте ги на ситни коцки.
  2. На шампињоните отстранете им ги рачките и длабете ги за полнење.
  3. Издлабените делови на шампињоните ситно исечкајте ги и измешајте ги со оризот, парчињата месо и ајварот.
  4. Зачинете со сол, бибер, измешајте и со филот полнете ги шампињоните.
  5. Во огноотпорен сад намастен со масло нанесете го преостанатиот фил и врз него наредете ги шампињоните.
  6. Додајте 400 мл вода, попрскајте со масло, затворете го садот со алуминиумска фолија и ставете го во рерна.
  7. Печете го во рерна на 190 степени, 30 минути, па извадете го од рерна и прелијте го со мешавина од кисела павлака и 100 мл вода.
  8. Наросете ги печурките со рендан пармезан и вратете го садот во рерна на 200 степени и печете уште 10 минути.
Банана лепче
Крофни
Домашен сендвич сладолед
Туна ќофтиња
Здрава проја со тиквички
Посни колачи со локум
Тарт со џем од малини
Баклава со јаболки
Пилешки дроб и срца
Пита со блитва и со коприва
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Посни крокети со спанаќ
Погачки со џем од сливи
Торта со јаболки и бисквити
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Пита со карамелизирана тиква
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)
Ќофтиња со праз
Потпечени ќофтиња со кашкавал
Колач со круши и бадеми
Оревки
Пилешка тава со сланина
Тава со брокула и прокељ
Чорба без масло
Рибја чорба од ослич
Овесни барови со јаворов сируп

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: