Рецепти
Ќофтиња од мисиркино месо и тиквички Ана Ѓорова

Вкусни, брзи и лесни ќофтиња што може да ги послужите со омилениот сос

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Мелено мисиркино месо(450 Грама)

Тиквичка(рендана 1 чаша )

Италијански зачин (мешан зачин)(1 Кафена лажица)

Лук во прав(1/2 Кафена лажица)

Кромид во прав(1/2 Кафена лажица)

Црвен пипер(1/4 Кафена лажица)

Морска сол(1/2 Кафена лажица)

Бибер(1/4 Кафена лажица)

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 30 минути

  1. Загрејте ја рерната на 200°C.
  2. Сите состојки измешајте ги во сад и со дланките добро соединете ги.
  3. Формирајте топчиња и наредете ги врз намастена хартија за печење во плех.
  4. Печете ги во загреаната рерна 16-18 минути или додека убаво се испечат.
Тава со свинско месо и печурки
Посна сарма со праз и шампињони
Пилешко во павлака
Филе Велингтон
Тестенини со сос од туна
Полнета пастрмка во црно вино (посно)
Ѓевречиња од мелено месо
Зелка на грчки начин
Печен ослиќ со брокула
Селско месо со чадено свинско
Печен лосос со лук и магдонос (посно)
Свинско со праз
Пилешко со брокули и соја сос
Пица од карфиол
Печени компири со говедско месо
Мариниран ослиќ (посно)
Пилешка мусака со сос од рузмарин
Пикантно свинско
Свинско со пиво и со рузмарин
Домашни равиоли со сирење
Јагнешка чорба
Бурито со мешано месо
Свинско со свежи буковки
Јагнешко печено со пиво
Риба полнета со праз (посно)
Свински гулаш со наут
Тава со карфиол и месо
Пилешко рижото со грашок
Полнет крап во рерна
Печен ролат од свинско каре

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 

Регистрирај се

Направи свој кориснички профил

Изјавувам дека горните податоци се точни и ги прифаќам условите за користење и Политиката на заштита на лични податоци на веб страницата moemeni.mk.

Регистрирај се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да:

Најави се

Најави се со Фејсбук

Како регистриран корисник ќе можете да: