Рецепти
Грав на мексикански начин Ана Ѓорова

Ручек за љубителите на пикантниот вкус

ТИП НА РЕЦЕПТ

ТИП НА КУЈНА

КОМПЛЕКСНОСТ

СЕРВИРАЊЕ

ВРЕМЕ ЗА ПОДГОТОВКА


0 / 5
СОСТОЈКИ Конвертор

Грав(400 Грама)

Колбас(3 )

Чили пиперка(1 )

Лук(1 Чешне)

Бело вино(1/2 Чаша)

Доматен сос(200 Милилитри)

Масло

Сол

ПОДГОТОВКА

За овој рецепт се потребни помалку од 60 минути

  1. Гравот оставете го да отстои преку ноќ или неколку часа во вода, па потоа исцедете го, наполнете вода во тенџере и сварете го.
  2. Во поголема тава или во тенџере на оган загрејте масло и пропржете го лукот и лутото пиперче (исечкани). Откако малку ќе омекнат, додајте го колбасот исечкан на парчиња и пржете го.
  3. Откако малку ќе се пропржи, налијте со бело вино и посолете, па гответе неколку минути.
  4. Потоа додајте го доматниот сос и варете додека смесата се згусне и течноста малку испари.
  5. На крај додајте го сварениот грав со уште малку вода во која што се вареше (неколку кутлачи).
  6. Мешајте и гответе го гравот уште околу 10 минути.
Јафа бомбици
Банана лепче
Овошен киноа појадок
Сиров чоколаден тарт
Кремаста паста со печурки без масло
Овесни палачинки со банана
Банана залчиња
Туна ќофтиња
Ванила бомбици
Здрава проја со тиквички
Колачиња со банана и урми
Посни колачи со локум
Пуслици со ореви
Баклава со јаболки
Шеќерни прженки
Пилешки дроб и срца
Салата со соја и шампињони
Шарена обланда
Бомбици со суви кајсии и со лешници
Рибја чорба од пастрмка (посно)
Смути од јапонски јаболки и круши
Торта со јаболки и бисквити
Ролат од локум (посно)
Пиле печено во млеко
Манџа со џигер
Посни медени колачи
Динстани јунешки ребра
Овесни колачиња
Тартуфи со суви сливи
Евтин колач со јаболко (посно)

Остави коментар

Вашата имејл адреса нема да биде објавена. *

*

 
User registration is not enabled

Најави се

Како регистриран корисник ќе можете да: